start offers galleries contact
Newsletter Newsletter

      O Nas:

      Fundacja Aktywni Rodzice jest organizacją pożytku publicznego, zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000378170, która działa na terenie Polski od 10 lutego 2011roku.Naszą misją jest wspieranie aktywności
rodziców w stymulacji rozwoju dzieci.

     
  • Budowanie więzi rozpoczyna się w chwili poczęcia, a po przyjściu na świat nic nie koi bardziej jak bezpieczne ramiona mamy i taty. Zachęcamy do noszenia, przytulania, kołysania, co pozwala na budowanie więzi z dzieckiem. 
  • Zachęcamy mamy do karmienia piersią, które daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, ma nieocenioną wartość odżywczą i bezpośredni wpływ na rozwój mowy.   
  • Zachęcamy do aktywnego udziału w życiu społecznym i kulturalnym rodziców wraz z dziećmi. Przekonujemy rodziców, że pojawienie się dziecka nie musi oznaczać spadku aktywności życiowej. Dlatego zależy nam, by miasta stawały się bardziej przyjazne dla rodziców z małymi dziećmi.
  • Wspólnie z władzami naszego miasta prowadzimy oznaczanie i certyfikowanie miejsc przyjaznych rodzicom i dzieciom w Lublinie.
  • Na naszej stronie znajdują się także wartościowe wydawnictwa oraz linki do projektów i kampanii, które zgodne są z naszą misją.

 

Media o nas:
  

Ewa Starownik - Kuszewska - Prezes Fundacji Aktywni Rodzice


Absolwentka Muzykologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i Logopedii na Uniwersytecie Warszawskim, prywatnie mama 3-letniej Weroniki i 5-letniej Natalki. Od 2011 roku prowadzi fundację Aktywni Rodzice, która jest miejscem własnej realizacji dla rodziców z Lublina, oraz Akademię Rozwoju Dziecka "Dobry Start". Zawsze uśmiechnięta i pełna energii, pokazuje rodzicom, że nawet w najwcześniejszym okresie życia dziecka, który szczególnie dla młodych matek może być bardzo trudny, nie muszą zamykać się z dzieckiem i pieluchami w domu. Fundacja jest miejscem własnej realizacji dla rodziców, wymiany doświadczeń, przestrzenią w której mogą spotkać się z innymi młodymi rodzicami żeby się wspierać, pomagać sobie i stymulować rozwój dzieci. Pod dachem fundacji działają kluby mam i ojców, grupa wsparcia dla kobiet karmiących piersią, odbywają się spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin - można poznać zasady prawidłowego odżywiania maluchów, wiązania chust czy otrzymać poradę logopedyczną. Ze stowarzyszeniem "Ukryty Skarb" prowadzi ona także terapię logopedyczną dla dzieci z zespołem Dawna. 

Z kolei w ramach Akademii odbywają się zajęcia, które kształtują wrażliwość i wyobraźnię muzyczną, poczucie rytmu, wpływają na rozwój języka muzycznego oraz uczą maluchy aktywnego słuchania muzyki a rodzicom pomagają w stworzeniu muzycznego środowiska niezbędnego do optymalnego rozwoju dziecka. Rozwinięciem i rozszerzeniem tego jej autorskiego pomysłu jest cykl koncertów "Smyki", prowadzony wspólnie z Filharmonią Lubelską, w czasie których najmłodsi melomani mają możliwość słuchania muzyki wokalnej i instrumentalnej, a także okazję do kontaktu i gry na prawdziwych instrumentach.

Od 2011 roku wspólnie, tym razem z Teatrem Starym, organizuje cykl Mała Muzyka, w ramach którego dzieci aktywnie uczestniczą w koncercie i swoimi reakcjami wyznaczają tematy "muzycznej rozmowy". Zainteresowanie rodziców tymi spotkaniami jest tak duże, że miejsca trzeba rezerwować z dwumiesięcznym wyprzedzeniem. 

Kolejnym autorskim pomysłem Ewy Kuszewskiej jest także konkurs "Miejsce przyjazne rodzicom i dzieciom", który swoim patronatem otoczył prezydent Lublina. Ma on promować te instytucje, które wychodzą naprzeciw potrzebom młodych rodziców. Na efekty akcji nie trzeba było długo czekać, lista miejsc, w których zdecydowano się stworzyć kąciki do zabawy dla najmłodszych czy wstawić przewijaki dla niemowląt coraz bardziej się wydłuża. Dzięki temu konkursowi z małym dzieckiem można pójść nawet na film - kino Bajka wspólnie z fundacją uruchomiło seanse, w czasie których światło jest włączone a dzieci bawią się w bezpiecznym, wydzielonym miejscu pod opieką pracownika kina i w zasięgu wzroku rodziców. 

Aktywność Pani Ewy nie ogranicza się tylko do Fundacji i Akademii, zajmuje się ona także badaniami naukowymi nad rozwojem muzycznym dzieci i wpływem muzyki na ich ogólny rozwój, a zwłaszcza na rozwój mowy.

Swoje zainteresowania etnomuzykologiczne realizuje w Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Uścimowskiej, (skąd pochodzi), gdzie prowadzi Męski Zespół Śpiewaczy "Pojezierze" . Na terenie Uścimowa i okolicznych wsi zbiera zabytki kultury muzycznej i propaguje je z zespołem.

Copyright © aktywnirodzice.org
Design by celiberion
Do góry